نکات مهم در انتخاب آیکون مناسب برای اپلیکیشن

با مقاله نکات مهم در انتخاب آیکون مناسب برای اپلیکیشن همراه شما هستیم؛ حتما شما هم به این مسئله مهم فکر کردید که چقدر آیکون یک اپلیکیشن میتونه در دیده شدن و بازدید اون در مارکت ها، شبکه های اجتماعی و .. مهم باشه. اصلا خودتون تاحالا چندبار جذب یک برنامه شدید فقط بخاطر طراحی زیبای آیکون اون برنامه؟

با پلاس همراه باشید…


 پنج نکته مهم در انتخاب آیکون مناسب برای برنامه

آیکون یک اپلیکیشن اندروید از مهمترین و اصلی ترین مسائلیه که سازنده‌ی برنامه قبل از انتشار اون اپلیکیشن باید براش وقت بذاره. حتی خیلی از اوقات شده که آیکون و یا لوگوی فلان برنامه ما رو جذب کرده و حتی باعث شده که بی دلیل توضیحات سازنده رو بخونیم و شاید اون برنامه رو دریافت کنیم.

 

۱) متناسب بودن با رنگ آمیزی داخلی و دیزاین برنامه

آیکون برنامه باید متناسب با دیزاین و رنگ آمیزی داخلی اپلیکیشن باشه. برای مثال اگه رنگ اصلی اپلیکیشن ما آبی باشه، ما نباید رنگ آیکون رو فقط قرمز تعیین کنیم! باید حتما رنگ اصلی و بیشترین رنگ بکار رفته توی آیکون یا لوگو هم آبی باشه.

 

 

۲) به روز بودن! سازگاری با زمان

سری به برنامه های مطرح کافه بازار بزنید… چندتا از اونا از آیکون هایی با دیزاین مربع و بدون حاشیه استفاده میکنن؟ خیلی کم! این نشون میده دیگه این سبک از آیکون ها جذابیت بالایی برای کاربران نداره پس بهتره زیاد سراغ اینطور سبک ها نریم!

 

 

منظورم اینه حتما لازم نیست یک مربعِ رنگی بسازید و بعد اسم برنامتون رو توش بنویسید! این نوع آیکون کاملا از مد افتاده… همیشه یاد بگیرید که الگو برداری کنید. اشتباه نگیرید، این تقلید نیست…


۳) آیکون رو ببین! تا تهش برو!

آیکون برنامه‌ی شما باید گویای همه چیز از درون و محتویات اپلیکیشن باشه؛ اگر برنامه‌ی شما آموزشیه، پس با مشاهده آیکون باید به این قضیه پی ببریم. آموزش زبان انگلیسیه؟ پس علاوه بر پی بردن به قضیه‌ی آموزشی بودنِ برنامه، باید به زبان انگلیسی هم پی برد. برنامه مناسب چه سنی، چه قشری است؟ و صد ها موارد دیگه…

 

۴) از متن استفاده نکنید

دو تصویر بالا رو دیدید؟ توی چندتا از آیکون ها متن مشاهده کردید؟ افزودن متن یا توضیح به آیکون دیگه کاملا منقضی شده و باعث فرار کاربران میشه!

 

۵) اندازه استاندارد

یک آیکون استاندارد باید در حالت عادی در سایز ۵۱۲*۵۱۲ طراحی بشه. به طور کلی میشه ۴ نوع آیکون که روال ترین سبک ها هم هست طراحی کرد که به بررسی اندازه‌شون میپردازیم.

 

جمع بندی

امیدواریم مقاله نکات مهم در انتخاب آیکون مناسب برای اپلیکیشن تونسته باشه شما رو در طراحی یک آیکون مناسب تا حد امکان یا حداقل یک قدم به جلو برده باشه! خلاصه اینکه در طراحی آیکون منقضی نباشید، به رنگ آیکون دقت کنید، برای آیکون وقت بذارید، آیکون نمایانگر خیلی از مسائلِ برنامه‌ی شماست. درکل آیکون میتونه عامل موفقیت یا عدم موفقیت برنامتون بشه! در نهایت به سایزی که آیکون رو در اون طراحی میکنید هم بسیار دقت کنید!

موفق و پیروز باشید….

 

12
امتیاز :
نکات مهم در انتخاب آیکون مناسب برای اپلیکیشن
4.5 از 12 رای
سعید مهدوی عاشق برنامه نویسی معتقدم برنامه نویسا تو یه جهان دیگه زندگی میکنن چون همه چیشون فرق داره حتی خواب و خوراک...
همراه ما باشید در کانال تلگرام آموزشگاه پلاس کانال تلگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاه خود را ارسال نمایید